Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu
Jednotka v internetovom poradenstve
a výkonnostnom marketingu

Affiliate marketing

Affiliate marketing je stále viac využívaný marketingový nástroj. Pre našich klientov zaisťujeme poradenstvo či už s prípravou programu, ako aj s prevádzkou systému a akvizíciou nových partnerov.

 • Získate partnerov, ktorí vám budú privádzať zákazníkov.
 • Pripravíme pre vás optimálnu stratégiu affiliate programu.

Čo je affiliate marketing

Príncíp affiliate marketingu je jednoduchý. Prevádzkovateľ webu vytvorí affiliate program a ponúkne províziu každému partnerovi, ktorý mu privedie návštevníka či zákazníka. Provízia je vyplácaná vždy po určitej aktivite (konverzii), ktorou môže byť predaj, zaslanie dopytu, registrácia, návšteva a pod. Odmena býva určená buď pevnou čiastkou (za návštevníka, za predaj) alebo percentom z ceny tovaru.

Na rozdiel od klasickej reklamy sa neplatí za umiestnenie reklamy, ale až za privedenie návštevníka či uskutočnenie konverzie. Tento spôsob propagácie je pre prevádzkovateľa affiliate programu, samozrejme, výhodnejší a efektívnejší. Partner má navyše väčšiu motiváciu reklamu na svojom webe umiestniť na viditeľné miesto a dobre ju zacieliť, pretože tým zvyšuje pravdepodobnosť získania odmeny. Affiliate programy teda môžu e-commerce projektom zvyšovať obrat, resp. zisk.

Ako affiliate funguje technicky

 • Na web prevádzkovateľa (napr. e-shop) je nainštalovaný softvér, ktorý zaistí, že každá návšteva z webu partnera bude zaznamenaná. V prípade, že taký návštevník napríklad do 30 dní nakúpi či vykoná inú požadovanú akciu, bude partnerovi, ktorý takéhoto zákazníka priviedol, priznaná odmena.

 • Partner sa iba prihlási do affiliate programu a zo svojho webu odkáže na web prevádzkovateľa odkazom v špeciálnom tvare. Práve vďaka tomu dokáže systém rozoznať privedených návštevníkov, resp. zákazníkov.

Naše služby

 • Pre našich klientov pripravíme stratégiu affiliate marketingu. Objektívne zhodnotíme, či je vhodné partnerský program vôbec spúšťať. V prípade že áno, odporučíme produkty, na ktoré by sa mal zamerať.
 • Navrhneme spôsob, ako stanoviť provízie, aký systém pre partnerský program využiť a aké reklamné formáty pre partnerov pripraviť.
 • Vytipujeme mu možných partnerov a pomôžeme mu ich osloviť.
 • Priebežne vyhodnocujeme fungovanie programu a odporúčame mu vylepšenia, ktorými priláka viac partnerov a zvýši ich úspešnosť.

Prečo spolupracovať s H1Slovakia?

 • Využívame najkvalitnejšie nástroje na trhu
 • Sme partnerom Google
 • Naše hodnotenia sa odvíjajú od našich výkonov

Certifikáty a členstvo v odborných asociáciách

16 našich konzultantov má medzinárodný certifikát Google Analytics Individual qualification a 23 našich PPC špecialistov získalo certifikát Google AdWords!

Google Partner   

Všetky certifikáty

Poznajte príbeh H1Slovakia

H1Slovakia je sesterská spoločnosť jedničky na českom trhu, agentúry H1.cz. Túto pozíciu mienime upevniť v rámci celoeurópskeho trhu. 

2007
Vzniká H1.cz
2008
Zakladáme firemný Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlasuje náš Twitter ako najprofesionálnejší profil v ČR
2010
Spravujeme najväčšie útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojenie firiem Ataxo a H1.cz
2012
Vznik H1Slovakia

Prihláste sa k odberu spravodaja H1Slovakia

Odborné články a pozvánky na konferencie alebo školenia, nové informácie o ľuďoch a nových projektoch. Po prihlásení darček zdarma: Kniha 10 × 10 chýb v internetovom marketingu

Prihlásením odberu súhlasím so spracovaním os. údajov podľa zákona

ZavrieťZavrieť

Chcete si přečítať skvelý článok? Ísť na konferenciu, kde prednášajú (há)jednotky? A byť v centre diania?

Registrujte se a sledujte aktuality ze sveta online a výkonnostného marketingu.