Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu
Jednotka v internetovom poradenstve
a výkonnostnom marketingu

GroupM kúpila H1 Slovakia

17. júl 2013

Skupina mediálnych agentúr GroupM, dcérska spoločnosť agentúrnej siete WPP, kúpila 100% podiel v H1.cz a jej dcérsku spoločnosť H1 Slovakia. Jednotka na trhu výkonnostného marketingu H1.cz sa tak zapojí do skupiny agentúr zameraných na performance marketing, ktorá vo svete vystupuje pod značkou QUISMA. H1.cz týmto predajom definitívne ukončila svoju rozluku s Ataxo a jeho majiteľom, investičným fondom Garvest.

H1.cz bola založená v roku 2006 v Prahe. Špecializuje sa na výkonnostný marketing. Momentálne zamestnáva viac než 90 ľudí a medzi jej klientov patria spoločnosti ako Henkel, Vodafone, Home Credit a Beiersdorf. Agentúra má pobočky v Prahe a Bratislave. Čistý auditovaný obrat H1.cz a H1 Slovakia na konci roku 2012 dosiahol približne 75 miliónov Kč (cca 2,9 milióna EUR).

David Špinar, Chief Executing Officer H1.cz a H1 Slovakia, prezradil o kúpe viac: “Ja i celý tím H1.cz sa veľmi tešíme na to, až sa staneme súčasťou GroupM a siete QUISMA. Chceme i naďalej rásť rovnakým tempom a ponúkať služby na najvyššej úrovni i pre ďalšie zaujímavé nadnárodné značky v našom regióne. Naším cieľom je i týmto klientom prinášať tie najlepšie možné výsledky vďaka špičkovému výkonnostnému marketingu.”

GroupM v Česku a na Slovensku zastrešuje mediálne agentúry MEC, Mindshare, Mediacom a Maxus. GroupM sa akvizíciou H1.cz významne posilní v oblasti výkonnostného marketingu.

Jiří Svoboda, CEO GroupM Česká republika, k tomu povedal: “Začlenenie H1.cz, najväčšej českej agentúry špecializovanej na search a výkonnostný marketing, do štruktúr GroupM, je pre nás zásadný kvalitatívny posun v oblasti digitálnych médií. Spojenie skúseností a ľudského potenciálu H1.cz s technologickými riešeniami QUISMA prinesie pre všetkých klientov našich agentúr ešte vyššiu efektivitu kampaní a mnoho nových možností, ako využiť dynamické prostredie internetu pre ich marketingové potreby.”

Svoje nadšenie tiež vyjadril Ronald Paul, CEO QUISMA Holding: “V roku 2010 sme sa výborne uviedli vo východnej Európe, a preto sme sa rozhodli v tomto regióne výrazne expandovať. Hľadali sme partnera, ktorý je dostatočne inovatívny a súčasne zavedený na trhu. V H1.cz sme takéhoto partnera našli. Teším sa na spoluprácu s veľmi profesionálnym tímom a som si istý, že našou technológiou prispejeme k dosiahnutiu badateľne lepších výsledkov. Spoločne s úspešným rozbehom Poľska nás akvizícia H1.cz posúva do pozície lídra v strednej a východnej Európe.”  

Všetky spoločnosti patriace pod WPP v Českej republike dohromady zamestnávajú cez 600 osôb, a to s výnosmi viac než 70 miliónov dolárov ročne. V strednej a východnej Európe celá skupina, vrátane pridružených podnikov, zamestnáva okolo 6000 ľudí s výnosmi viac než 600 miliónov dolárov. Výnosy WPP z digitálneho sektoru, vrátane pridružených podnikov, boli v roku 2012 viac než 5 miliárd dolárov, čo predstavuje takmer 33 % celkových výnosov WPP.

Certifikáty a členstvo v odborných asociáciách

16 našich konzultantov má medzinárodný certifikát Google Analytics Individual qualification a 23 našich PPC špecialistov získalo certifikát Google AdWords!

Google Partner   

Všetky certifikáty

Poznajte príbeh H1Slovakia

H1Slovakia je sesterská spoločnosť jedničky na českom trhu, agentúry H1.cz. Túto pozíciu mienime upevniť v rámci celoeurópskeho trhu. 

2007
Vzniká H1.cz
2008
Zakladáme firemný Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlasuje náš Twitter ako najprofesionálnejší profil v ČR
2010
Spravujeme najväčšie útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojenie firiem Ataxo a H1.cz
2012
Vznik H1Slovakia

Prihláste sa k odberu spravodaja H1Slovakia

Odborné články a pozvánky na konferencie alebo školenia, nové informácie o ľuďoch a nových projektoch. Po prihlásení darček zdarma: Kniha 10 × 10 chýb v internetovom marketingu

Prihlásením odberu súhlasím so spracovaním os. údajov podľa zákona

ZavrieťZavrieť

Chcete si přečítať skvelý článok? Ísť na konferenciu, kde prednášajú (há)jednotky? A byť v centre diania?

Registrujte se a sledujte aktuality ze sveta online a výkonnostného marketingu.