Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu
Jednotka v internetovom poradenstve
a výkonnostnom marketingu

Ako použiť sociálne siete pre SEO: Facebook

Hoci sociálne siete ešte donedávna patrili do iného odvetvia online marketingu než SEO, no v súčasnosti je to inak. Na dôležitých sociálnych sieťach máme možnosť vytvoriť firemnú stránku a profily, ktoré môžu tvoriť perfektný komunikačný kanál aj prostriedok pre podporu predaja. Ako a prečo však využiť sociálne siete pre optimalizáciu vo vyhľadávačoch?

Sociálne médiá menia pravidlá hry. To, čo vyhľadávače naozaj chcú, je zobrazovať ľuďom výsledky, ktoré skutočne hľadajú. Je už verejným tajomstvom, že Bing a predovšetkým Google poskytujú vo vyhľadávaní personalizované výsledky. Teda využívajú veľa dát zo sociálnych sietí a riadia sa pravidlom: pokiaľ ľudia zdieľajú nejaký obsah, znamená to, že je pre nich istým spôsobom hodnotný. Už to však nie je len o obyčajnom zdieľaní odkazov na Facebooku alebo Twitteri, ale aj o hlasovaní pomocou tlačidiel Páči sa mi od Facebooku alebo googlovského +1. Používatelia tak jednoducho dávajú najavo, že sa im obsah páči a vyhľadávač preto môže vylepšiť hodnotenie stránky vo vyhľadávaní.

Prečítajte si celý článok.

Certifikáty a členstvo v odborných asociáciách

16 našich konzultantov má medzinárodný certifikát Google Analytics Individual qualification a 23 našich PPC špecialistov získalo certifikát Google AdWords!

Google Partner   

Všetky certifikáty

Poznajte príbeh H1Slovakia

H1Slovakia je sesterská spoločnosť jedničky na českom trhu, agentúry H1.cz. Túto pozíciu mienime upevniť v rámci celoeurópskeho trhu. 

2007
Vzniká H1.cz
2008
Zakladáme firemný Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlasuje náš Twitter ako najprofesionálnejší profil v ČR
2010
Spravujeme najväčšie útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojenie firiem Ataxo a H1.cz
2012
Vznik H1Slovakia

Prihláste sa k odberu spravodaja H1Slovakia

Odborné články a pozvánky na konferencie alebo školenia, nové informácie o ľuďoch a nových projektoch. Po prihlásení darček zdarma: Kniha 10 × 10 chýb v internetovom marketingu

Prihlásením odberu súhlasím so spracovaním os. údajov podľa zákona

ZavrieťZavrieť

Chcete si přečítať skvelý článok? Ísť na konferenciu, kde prednášajú (há)jednotky? A byť v centre diania?

Registrujte se a sledujte aktuality ze sveta online a výkonnostného marketingu.