Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu
Jednotka v internetovom poradenstve
a výkonnostnom marketingu

iHNed.cz

Užívateľské testovanie novej podoby iHNed.cz


iHNed.cz je jedným z najznámejších spravodajských webov v Českej republike, ktorý prevádzkuje vydavateľstvo Economia s.r.o.

Problematické oblasti nového návrhu webových stránok sme otestovali pomocou užívateľského testovania s použitím očnej kamery. Súčasťou bolo taktiež overenie nového návrhu informačnej architektúry pomocou metódy card sorting a test vizuálnych priorít na stránke.

Hlavné časti užívateľského testovania boli užívateľské úlohy. Ich cieľom bolo objaviť problémy prototypu na základe správania skutočných užívateľov pri simulácii typických činností, ktoré ľudia na webe vykonávajú.

Pri používateľskom testovaní sme zistili nielen nedostatky nového konceptu, ale aj zaujímavé správanie užívateľov pri čítaní spravodajského webu, ktoré má vplyv na ďalšie vyhodnotenie štatistík z Google Analytics.

Výsledkom našej práce je záverečná správa, v ktorej sú podľa priorít spísané všetky nedostatky zistené na základe testovania a odporúčania na zlepšenie. Súčasťou výstupu sú grafické výstupy z očnej kamery, videá z jednotlivých sedení a hodnotenie záverečného dotazníka.

Kontaktná osoba: Martin Mesršmíd, development manager
Realizácia: január - február 2011

ihned.png

Certifikáty a členstvo v odborných asociáciách

16 našich konzultantov má medzinárodný certifikát Google Analytics Individual qualification a 23 našich PPC špecialistov získalo certifikát Google AdWords!

Google Partner   

Všetky certifikáty

Poznajte príbeh H1Slovakia

H1Slovakia je sesterská spoločnosť jedničky na českom trhu, agentúry H1.cz. Túto pozíciu mienime upevniť v rámci celoeurópskeho trhu. 

2007
Vzniká H1.cz
2008
Zakladáme firemný Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlasuje náš Twitter ako najprofesionálnejší profil v ČR
2010
Spravujeme najväčšie útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojenie firiem Ataxo a H1.cz
2012
Vznik H1Slovakia

Prihláste sa k odberu spravodaja H1Slovakia

Odborné články a pozvánky na konferencie alebo školenia, nové informácie o ľuďoch a nových projektoch. Po prihlásení darček zdarma: Kniha 10 × 10 chýb v internetovom marketingu

Prihlásením odberu súhlasím so spracovaním os. údajov podľa zákona

ZavrieťZavrieť

Chcete si přečítať skvelý článok? Ísť na konferenciu, kde prednášajú (há)jednotky? A byť v centre diania?

Registrujte se a sledujte aktuality ze sveta online a výkonnostného marketingu.