Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu
Jednotka v internetovom poradenstve
a výkonnostnom marketingu

Cynthia Says – audit prístupnosti

Cynthia Says je validátor prístupnosti webových stránok podľa noriem WCAG 1.0 a Section 508. Ste si istí, že je váš web dostatočne prístupný? Overte si to!

Majte na pamäti, že testovanie prístupnosti stránok sa nedá úplne automatizovať. Vo výstupnej správe sú preto uvedené aj body vyžadujúce ručnú (vizuálnu) kontrolu. Najlepším spôsobom kontroly prístupnosti stránok je objednávka profesionálnej služby.

Ak si nie ste istí, čo vyplniť do formulára, prečítajte si návod pod formulárom.

Otestujte si stránku


Ako vyplniť formulár

  1. Vložte URL stránky, ktorú chcete otestovať, napr.: http://www.h1slovakia.sk/. Tento údaj je povinný.
  2. Zvoľte typ správy o prístupnosti, určujúcu normu, resp. úroveň normy, podľa ktorej sa bude testovať.

Možnosti sú:

  • Section 508 – zákon USA o prístupnosti stránok zdravotne postihnutým,
  • WCAG 1.0, priorita 1 – testovať sa budú kontrolné body s najvyššou prioritou (t. j. na úrovni A) podľa normy WCAG 1.0.
  • WCAG 1.0, priorita 1 a 2 - testovať sa budú kontrolné body s najvyššou a strednou prioritou (t. j. na úrovni AA) podľa normy W3C WCAG 1.0.
  • WCAG 1.0, priorita 1, 2 a 3 – testovať sa budú všetky kontrolné body (t. j. úroveň AAA) podľa normy W3C WCAG 1.0.
  • Pokiaľ testujete iba podľa WCAG, priorita 1, odporúčame zaškrtnúť voľbu Chyby WCAG 1.0 s prioritou 2 a 3 nahlás ako upozornenie a zároveň nastaviť prioritu 2 alebo 3. Chyby týchto nižších priorít potom budú nahlásené len ako upozornenie, nie ako chyby.
  • Vytvor správu o alternatívnych textoch – pokiaľ zaškrtnete, Cynthia bude hľadať typické chyby v alternatívnych textoch obrázkov, spôsobené vložením implicitných hodnôt niektorými HTML editormi.
  • V prípade chýb zahrň do správy zdrojový kód – pokiaľ zaškrtnete a test neprejde, ku správu bude pripojený opis zdrojového kódu testovanej stránky.
  • Identifikuj sa ako prehliadač – umožňuje nastaviť identifikačný reťazec, ktorým sa bude Cynthia identifikovať serveru. Vhodné v prípade stránok, ktoré sú dynamicky generované na strane serveru v závislosti na prehliadači.

Zaujíma vás prístupnosť webových stránok viac? Ponúkame komplexný audit prístupnosti, ktorý vám umožní zistiť slabé miesta vašej internetovej prezentácie a možnosti jej vylepšenia.

Certifikáty a členstvo v odborných asociáciách

16 našich konzultantov má medzinárodný certifikát Google Analytics Individual qualification a 23 našich PPC špecialistov získalo certifikát Google AdWords!

Google Partner   

Všetky certifikáty

Poznajte príbeh H1Slovakia

H1Slovakia je sesterská spoločnosť jedničky na českom trhu, agentúry H1.cz. Túto pozíciu mienime upevniť v rámci celoeurópskeho trhu. 

2007
Vzniká H1.cz
2008
Zakladáme firemný Facebook a Twitter
2009
Lupa vyhlasuje náš Twitter ako najprofesionálnejší profil v ČR
2010
Spravujeme najväčšie útraty na trhu PPC reklamy
2011
Spojenie firiem Ataxo a H1.cz
2012
Vznik H1Slovakia

Prihláste sa k odberu spravodaja H1Slovakia

Odborné články a pozvánky na konferencie alebo školenia, nové informácie o ľuďoch a nových projektoch. Po prihlásení darček zdarma: Kniha 10 × 10 chýb v internetovom marketingu

Prihlásením odberu súhlasím so spracovaním os. údajov podľa zákona

ZavrieťZavrieť

Chcete si přečítať skvelý článok? Ísť na konferenciu, kde prednášajú (há)jednotky? A byť v centre diania?

Registrujte se a sledujte aktuality ze sveta online a výkonnostného marketingu.